(+420) 606 209 727 , ruzohorky@seznam.cz

Horská Bouda Růžohorky, Velká Úpa č.p.182, 542 21 Pec pod Sněžkou

Zimní sezóna

Vzhledem k poloze a nadmořské výšce (1280 m.n.m.), ve které se Růžohorky nacházejí, je život dosti náročný. Přes zimu napadne běžně 1 – 2 metry sněhu. Výhodou je, že lze používat Lanovou dráhu Sněžka ( se slevou), vyjet na přestupní stanici Růžová hora a sejít asi 800 m z mírného kopce k boudě.

Zaparkovat vozidlo můžete v Peci pod Sněžkou na parkovišti č. 3 U Kapličky. Je to nejblíže k lanové dráze, ale parkování je nejdražší. Výhodnější je zaparkovat v parkovacím domu před Peci pod Sněžkou u čerpací stanice KM - Prona.

Odvoz zavazadel: Před příjezdem kontaktujte pana Bendla na tel. čísle 606209727 a domluvíme čas, kdy vám zavazadla odvezeme až na Růžohorky (volejte nejlépe hodinu předem).

Růžohorky jsou velmi dobrým výchozím místem pro běžkaře a pro pěší turistiku. Výlety naplánujeme podle aktuálního počasí. Personál ochotně poradí,kam se vydat, aby to bylo bezpečné a časově zvládnutelné.

Lyžování

  • od Růžohorek sjedete na lyžích ke sjezdovce na Portáškách (asi 1,5 km)
  • na sjezdovce Portášky - pěkný svah pro pokročilé lyžaře, moderní třísedačková lanovka, 3 vleky - ceny najdete na www.skiport.cz
  • možnost přejet skibusem (zdarma) do Pece pod Sněžkou. Jízdní řády skibusů a kompletní ceník najdete na www.skipec.com

Pec pod Sněžkou, Velká Úpa a Jánské Lázně spojené do jednoho lyžařského areálu provozují celkem 3 lanové dráhy a 22 vleků. Spojení mezi jednotlivými středisky je zajištěno skibusy. Ze sjezdovky na Portáškách zajišťujeme zdarma odvoz lyžařského vybavení zpět na chalupu. Každý den přibližně v 16:00 hodin. V jiný čas za poplatek.

profile-sample2

Naše akce

plány

novinky

profile-sample2

Domácí kuchyně

bar

restaurace

profile-sample7

Ubytování

pohodlí

útulné pokoje

profile-sample6

Výlety

Sněžka ...

Pec pod Sněžkou